Home / Kripto Para / Venezuela Yeni Sanal Para Üretmeye Başlayacak

Venezuela Yeni Sanal Para Üretmeye Başlayacak

Bitcoin’in her geçen gün değerinin giderek artmasından sonra devletlerin sanal paraya olan ilgisi de giderek artmaktadır. Özellikle de Avrupa ülkelerinden sonra Amerika kıtasında yer alan ülkelerinde sanal paraya olan ilgisinin artmasından sonra ilk adımı atacak ülkenin Venezuela olduğunu belirtmek istiyoruz.

“Petro” sanal para birimi

Venezuela’da meydana gelen ekonomik küçülmeler ve ülkede devamlı olarak artan enflasyon oranlarından sonra hükümetin aldığı karar doğrultusunda ülkenin kendi sanal birimini oluşturmak için kolları sıvadığı gelen haberler arasında ilk sırada yer alıyor. Ülkenin başkanı olan Maduro’nın Bitcoin’i yakından takip etmesi ve değerinin her geçen gün artmasından sonra kendilerine has olarak yeni para birimi “Petro”yu yakın zamanda hayata geçireceğini açıklaması bu kripto para birimine olan ilginin giderek artmasına neden olacak gibi duruyor.

Ülkelerinde çok sayıda petrol, altın ve elmas madeni olduğunu belirten başkanın yeni kuracakları sanal para birimi ile birlikte ülkenin dar boğan içinden çıkmasına inandığını açıklaması ekonomi piyasalarında yeni bir hareketlilik başlamasına neden oldu.

ABD’nin Venezuela üzerinde çok fazla ekonomik yaptırımının bulunması ülke ekonomisinin giderek zayıflamasına neden olmaktadır. Ancak başkan Maduro’nun sanal para birimleri sayesinde ülkenin ekonomik bunalımdan kurtulacağını düşünmesi bu para birimine olan ilginin artacağına benziyor. Yakın zamanda ülke senatosu ile bir görüşme gerçekleştirecek olan başkanın sanal paraya geçip geçmeyeceği ise merak edilen konular arasında geliyor.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden Pwc Dikkat Çekiyor

Son zamanlarda değeri giderek artan para birimleri arasında yer alan Bitcoin 7 Aralık itibariyle 16 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir