Home / İpucu / Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter, son günlerde kitlesel olarak büyük artış gösteren sosyal medya araçlarından biridir. Son günlerde Twitter’a gelen güncellemeler nedeniyle birçok sosyal medya kullanıcısı, Twitter hesabı da açmaya başladı. Özellikle ünlülerin ilk sırada yer verdiği Twitter, diğer sosyal medya araçlarına göre daha korunaklıdır ve daha ciddi bir duruşa sahiptir. Ayrıca Twitter, kullanıcıların Tweet atarken 140 karakter sınırını da koymuştur. Peki Twitter’da hesap nasıl oluşturulur, oluşturulan hesaplar tamamen nasıl silinir?

Twitter Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Twitter hesabı oluşturabilmek için Twitter.com adresini ziyaret etmelisiniz. Ayrıca mobil bir cihazdan kayıt oluşturmak istiyorsanız, Store mağazalarından Twitter uygulamasını indirebilirsiniz. Böylece kayıt ve kullanım, sizin için daha rahat olacaktır. Siteye giriş yaptıktan sonra, karşınıza çıkan ‘’Kaydol’’ seçeneğine dokunarak, kayıt oluşturulan bölüme girmeniz gerekecek.Sisteme girdiğinizde sizden Ad, Soyad ve telefon numarası gibi bilgiler istenecektir. Bütün bilgileri girdikten sonra, kaydı devam ettirebilirsiniz. Kayıt bilgilerini tamamladıktan sonra, telefonunuza bir onay kodu gönderilecektir. Bu onay kodu hem sizin hem de Twitter’ıngüvenliği için oluşturulmuş bir kombinasyondur. Ayrıca cep telefonu numarası yerine, kayıt sırasında e-mail adresinizi de girebilirsiniz. Bu durumda da, onay kodu mail adresinize gelecektir. Telefonunuza veya mail adresinize gelen onay kodunu girdikten sonra bir şifre belirlemeniz gerekecek. Şifrenizi belirlerken kolay kombinasyonlardan uzak durun ve olabildiğince bol karakterli şifre kullanın. Bu şifreler sizin güvenliğinizi arttıracaktır. Şifre seçiminden sonra da hesabınızı kullanmaya başlayabilir, giriş yaparak profilinizi düzenleyebilirsiniz.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter hesabınızı oluşturduktan sonra, bu medya aracını beğenmediyseniz kullanmayabilirsiniz. Ayrıca kullanmadığınız müddetçe hesabınızın orada durmasını doğal olarak istemeyerek, hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da takip edeceğiniz birkaç yol bulunuyor.

  • Kullanmış olduğunuz herhangi bir cihazdan (Masaüstü, dizüstü) Twitterhesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda profil resminizin üzerine tıklayın ve ‘’Ayarlar’’ seçeneğine de tıklayarak ayarlara giriş yapın.
  • Karşınıza profil düzenleme ve hesap ayarları hakkında bilgiler çıkacaktır. Sayfanın en alt kısmına inerek ‘’Hesabımı Devre Dışı Bırak’’ seçeneğini bulun ve tıklayın.
  • Karşınıza ‘’Bu Bir Elveda Mı?’’ başlığında bir sayfa açılacaktır. Bu sayfadan ‘’Kullanıcı adınızı devre dışı bırak’’ seçeneğine tıklayın ve hesabınızın silinme işlemini gerçekleştirin.

Twitter Hesabını Silerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Twitter hesabınızda silme işlemi yaptıysanız ve sonradan vazgeçecekseniz, bu işlemi 30 gün içerisinde geri alabilirsiniz.
  • Silinen hesabın kullanıcı adıyla tekrardan kayıt olamazsınız.

Paylaşmış olduğunuz tüm veriler tamamen silinir ve bir daha verileri geri alamazsınız.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir