Home / Kripto Para / Türkiye’de Bitcoin Nereden alınır?

Türkiye’de Bitcoin Nereden alınır?

Türkiye’de de değeri her geçen gün artan sanal para birimi Bitcoin’i almak için Türk borsaları hakkında sizlere bilgi verelim. Özellikle son zamanlarda değerini her geçen gün arttıran bu para birimine yatırım yaparak sizlerde kısa süre içerisinde paranızın değerini arttırabilirsiniz. Ancak paranızın değer kaybet riskinin de bulunduğunu belirtmek istiyoruz. 2010 yılında Bitcoin’e 100 dolar yatıran bir kişinin şimdi elinde olan parası 6.3 Milyon doları geçmiş bulunmaktadır. Bu da Bitcoin’in 7 yılda ne kadar büyük bir getirisinin bulunduğunu gözler önüne sermektedir.

Ülkemizde hızlı bir şekilde artan Bitcoin borsaları arasında birçok borsa şu an için sizlerden komisyon alarak Bitcoin almanıza olanak tanımaktadır. Ancak bu borsalarda Bitcoin fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini ve bu yüzden de iyi bir araştırma yapılarak alınması gerektiğini belirtmek istiyoruz. 7 Aralık 2017 tarihi itibariyle 16 Bin dolar barajını geçen Bitcoin’in yakın zamanda 20 Bin dolar civarında olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu kadar kısa süre içerisinde değerini arttıran bu para birimi için Türkiye’de en çok tercih edilen coin borsalarını açıklamak istiyoruz.

Koinim.com borsası

Bitcoin yatırımı yapmak için öncelikli olarak bu sistem üzerine kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Buradan siz adınıza oluşturulacak olan sanal cüzdan üzerinden işlemlerinizi kolay bir şekilde yaparak aldığınız Bitcoin’lerinizi saklayabilirsiniz.

Paribu.com

Bitcoin satan bir diğer Türk borsası da Paribu’dur. Diğer borsalara göre ülkemizde en çok tercih edilen bu borsa üzerinden almış olduğunuz Bitcoin’ler için belli bir komisyon ödemek durumunda kalıyorsunuz. Ancak değeri her geçen gün artan Bitcoin’ler için bu kadar küçük komisyon ödemek aslında çokta akıllıca bir yatırım gibi gözüküyor.

BTCtürk.com

Bitcoin borsaları arasında tercih edilen bir diğer borsada BTCTÜRK borsası. Burada da komisyon alarak sizlerin Bitcoin sahibi olmanız sağlanmaktadır. Bu yüzden de sizlerde de bu sitelere giriş yaparak Türk Bitcoin borsalarında Bitcoin alarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu borsa dışında ülkemizde aktif olarak faaliyet gösteren Bitcoin borsaları da bulunmaktadır. Ancak henüz yeni oldukları için bu konuda sizlere herhangi bir bilgi vermenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu siteler dışında yurt dışında da Bitcoin almanıza yardımcı olacak sitelerin bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Bitcoin alma işlemleri sırasında sizlerden alınacak olan komisyon miktarlarını da iyi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden Pwc Dikkat Çekiyor

Son zamanlarda değeri giderek artan para birimleri arasında yer alan Bitcoin 7 Aralık itibariyle 16 …

2 Yorum

  1. Türkiye’de bitcoin camiası sektörü geliştirmek yerine; kazandıklarıyla, takipçi sayılarıyla, kaybettiklerine saldırmakla ve iğrenç bir üslup ile oldukça seviyesiz bir yöne sürükleniyor. Ortak bir dil ve kültür yaratmazsak herseyde olduğu gibi geriden dünyayı sadece izleyeceğiz.

  2. Kütahya’da Bitcoin madenlerimiz var ama Amerika çıkarmamıza izin vermiyor. 2023’te o madenleri çıkarıp güçlü bir Türkiye olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir