Home / Bilgi / Su Bayiliği Nasıl Alınır?

Su Bayiliği Nasıl Alınır?

Günümüzde son zamanlarda oldukça sık tercih edilen mesleklerden birisi de, damacana su bayiliğidir. Düşük maliyetlerle oldukça yüksek kar marjı bırakabilen su bayiliğinin de, bir takım şartları bulunuyor. Öncelikle su bayiliği alırken nelere dikkat edeceğimizi ve su bayiliğini alabilmek için ortada bulunan şartları anlamalıyız. Peki su bayiliği alabilmek için neler yapmalıyız ve nelere dikkat etmeliyiz?

Su Bayiliği İçin Neler Gerekli?

Su bayiliği alabilmek için, ülke genelinde bayilik yoluyla dağıtım yapmakta olan su firmalarını listelememiz gerekiyor. Daha sonra listede bulunan hangi markalar size uygunsa, o markanın bayiliğini alabilirsiniz.Büyük bir markadan su bayiliği aldığınız zaman hem maliyetiniz en alt katmanlara düşecektir, hem de marka bilindiği için satış potansiyeliniz yerini bulacaktır. Aynı zamanda firma tarafından uygulanan tanıtım fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Hangi firmadan su bayiliği alacağınızı tercih etmeden önce, bayiliğin veriliş şartlarını mutlaka araştırmanız gerekiyor. Su bayiliği alabilmek için, firmaların belirlediği bir takım ücretleri ödemeniz gerekiyor. Aynı zamanda firmalar tarafından belirlenen iş yeri kriterlerinin de büyük bölümünü karşılamanız gerekiyor. Su bayiliği alırken, ticari bir faaliyette bulunduğunuzu unutmamalısınız. Bu iş için de, vergi mükellefi olduğunuzu ve zorunlulukları yerine getirmeniz gerektiğinizi hatırlamanızda da fayda var.

Su Bayiliği Açarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Su bayiliği açmak isteyen bireyler, bayilik alacağı markanın şartlarını mutlaka araştırmalı ve bilgi almalıdır.
  • Bayiliğin alınacağı dükkanın çevresi iyice bir saha araştırmasından geçirilmelidir. Fazla rekabet altında olmayan bir bölge tercih edildiğindehem pazarlama giderleri düşecektir hem de satış potansiyeli artış gösterecektir.
  • Su bayiliğinde dışarıya dağıtım yapılacağından dolayı, dağıtımı yapacak araç iyi seçilmelidir. Fazla yakıt ve parça masrafı olmayan araçlar tercih edilmelidir.
  • Bayiliğin alınacağı bölgede, içme suyu tüketiminin yüksek olduğu yerler araştırılmalıdır. Aynı zamanda indirimli ve toplu satış sözleşmeleri yapılmalı, satış ağının genişletilmesi sağlanmalıdır.
  • İlk defa su teslim edilen müşteriye, mutlaka kartvizit veya magnet bırakılmalıdır. Bu işlem, müşterinin size tekrar ulaşabilmesi için kolaylık sağlayacaktır.
  • Bayiliğini alan bireyler, kendi iş yerleri hakkında bir web sitesi kurabilirler. Web sitesi üzerinden geçilen siparişler yoğun olduğu için, bu yöntem de rahatlıkla izlenebilir. Bu sayede sosyal ağda bulunduğunuzda, ciddi bir bayilik olduğunuzu müşterilere kanıtlarsınız ve internet üzerinden de siparişler alabilirsiniz.

Son zamanlarda yapılan online siparişler arttığı için, bayilik aldığınız çevreyi iyi araştırmalısınız. Etrafınızda genç nüfusun yoğunluğu varsa, bayiliğiniz için online sipariş sistemi oluşturmalısınız. Bu sayede insanlar, fazla çaba harcamadan kısa sürede size kolaylıkla sipariş geçebilirler.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Alageyik Hakkında Detaylı Bilgi

Alageyik Hakkında Detaylı Bilgi

İlk olarak isminden de anlaşılacağı gibi alageyiğin geyikgiller familyasına ait olduğunu söyleyeyim. Fakat alageyikler göçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir