Home / Tanıtım / Oyuncu Mouse’u Nasıl Olmalıdır?

Oyuncu Mouse’u Nasıl Olmalıdır?

Düzenli olarak oyun oynayan herkes mutlaka oyuncular için tasarlanmış mouse veya klavye gibi ürünlerle bir şekilde karşılaşmıştır. “Oyuncu ürünü adı altında yüksek fiyatlara satılan bu ürünler gerçekten oyunlarda bir avantajı sağlıyor mu? Yoksa para tuzağı mı?” Eminim bu soruyu birçok kişi aklından geçirmiştir.

Oyuncu mouselarının genel özelliklerinden bahsedip normal mouselara göre hangi ek özellikleri olduğundan söz edelim o halde…

Oyuncu fareleri genellikle yüksek ve ayarlanabilir DPI / CPI özelliklerine sahiptir. DPI (Dots Per Inch) bir ölçü birimi gibi düşünebilirsiniz. Farenizin bir Inch hareket ettirdiğinizde ekranınız üzerinde kaç noktalık mesafa katedeceğinizi belirlemenize yarar. Bu sayede yüksek DPI’a sahip bir mouse küçük hareketlerle tüm ekranı katedebilir.

Oyuncu mouseları firmalarının çıkardığını yazılımlar ile belirli sınırlar içerisinde(farenin sahip olduğu donanımsal özelliklere bağlı olarak) istediğiniz, kendinize en uygun DPI özelliğini seçmenizi sağlar. Ayrıca bir çok oyuncu faresi üzerinde bulunan buton  iki DPI seçeneği arasında geçiş yapmanıza da olanak sağlar.
Bazı oyunlarda düşük DPI değerleri size avantaj sağlayacakken bazı oyunlarda ise yüksek DPI kullanmak işinizi kolaylaştırabilir. Örneğin birçok Profesyonel CS:GO oyuncusu 400-800 gibi oldukça düşük DPI ile oynamayı tercih ediyor. Çünkü ufak hareketlerde imlecin çok uzaklara gitmesi oyundaki isabet başarısı açısından oldukça sorun olacaktır.

Sizler de tam kendinize göre bir mouse arıyor olabilirsiniz. O halde elinizin şekline göre bile seçebileceğiniz bir mouse seçebilirsiniz.

https://steelseries.com/gaming-mice

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Sporcular için Panax Çok Önemli!

Uzman doktorların da önerdiği gibi hayatın içinde sürekli olarak spor yapmak gerekiyor. Günlük standart bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir