Home / İpucu / iPhoneX’e Home Tuşu Nasıl Konulur?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

iPhoneX’e Home Tuşu Nasıl Konulur?

Apple’ın 10.yılına özel olarak üretilen iPhone X modeli, son zamanlarda piyasayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Fakat daha önceden iPhone serilerini kullanan ve alışan kullanıcılar, X modelinde biraz yabancılık ve eksiklik hissediyor diyebiliriz. Çünkü yeni üretilen X modellerinde fiziksel bir Home tuşu yer almıyor. Bunun yerine modelde Face ID, yani yüz tanıma teknolojisi kullanılıyor. iPhone kullanıcıları, X modelinde Home tuşu yok diye üzülmesin çünkü telefona Home tuşu entegre etmek mümkün. Peki iPhone X modeline Home tuşunu nasıl koyabiliriz?

iPhoneX’e Home Tuşu Koymak İçin İzlenecek Yollar

iPhone X modelinize Home tuşunu koyabilmeniz için, öncelikle şu yolları izlemelisiniz:

  • Cihazınızın menüsünden Ayarlar >Genel > Erişilebilirlik adımlarını takip edin.
  • Karşınıza çıkan menüden AssistiveTouch seçeneğini aktif etmelisiniz.
  • Daha sonra karşınızda duran En Üst Menüyü Özelleştir seçeneğine dokunun, karşınıza çıkan yıldızlı seçeneklerden sadece Özel seçeneği kalana kadar tüm yıldızları eksiltmeye başlayın.
  • Bir sonraki adımda ise Özel seçeneğine girerek Ana Ekran menüsüne dokunun.
  • Ana ekran tuşunuz aktif olmadığında şeffaflık seviyesini yüzde 20 olarak ayarlayın. Bu ayar sayesinde uygulamalar arası geçişlerde ve Safari gibi uygulamalarda herhangi bir problem yaşamayacaksınız.
  • Sanal Ana Ekran tuşuna basılı tutarak, tuşu ekranın en alt kısmına doğru sürükleyin.

Bütün bu adımları doğru uyguladıktan sonra, artı iPhone X modelinize Home tuşunu eklemiş olacaksınız. Eklenen Home tuşunun dezavantajları bulunuyor. Örneğin tuş, belirli bir alan kapladığı için tam ekran kullanımını biraz kısıtlayabiliyor. Aynı zamanda eklenen Home tuşu sanal olduğu için, parmak izi okuma özelliğine de yer vermiyor.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir