Home / Kripto Para / IOTA nedir? IOTA nereden alınır?

IOTA nedir? IOTA nereden alınır?

Sanal para birimlerinin giderek yaygınlaştığı günümüzde IOTA’nın hızlı bir şekilde yükselmesi yatırımcıların bu para birimine olan ilgisinin giderek artmasına neden oldu. Bugün sizler için IOTA hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını buradan açıklamak istiyoruz.

IOTA piyasa değeri

Piyasalarda girdiği ilk günlerde aslında pek fazla kişinin dikkatini çekmeyen IOTA 3 Aralık 2017 tarihinde 1.45 Dolar seviyesinde işlem görürken 6 Aralık 2017 tarihinde yaptığı muazzam sıçrama ile birlikte 5.50 Dolar seviyesinde talep görmeye başlamıştı. 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde yatırımcılarına 3 katından daha fazla kazandıran bu sanal para birimi olan IOTA’nın bu denli yükselişi hakkında bilgi verelim.

IOTA’nın diğer sanal para birimlerine göre 4 farklı özelliği bulunmaktadır. özellikle ölçeklenebilir olması bu para biriminin değerinin daha da artacağını bizlere göstermektedir. Modüler olması ve aynı zaman işlem ücretlerinin sıfırlanabilir olması bu para biriminin değerinin daha da artacağının en büyük göstergesi olacak gibi duruyor.

IOTA sanal para biriminin diğer para birimlerinden farklı olarak işlem ücretlerini sıfırlaması da bu para birimine olan ilgini artmasına neden olmaktadır.  Aynı zamanda IOTA üzerinde belirlenen para birimin miktarı ise 2 Milyar 779 Milyon 530 Bin 883 adet olarak belirlenmiştir. Bu rakamın Bitcoin’de 21 Milyon olduğunun altını çizmek istiyoruz. Henüz çok yeni olmasına rağmen kripto para piyasaları arasında 4. Sırada bulunan IOTA’nın geleceğinin çok parlak olduğunu belirtmek istiyoruz.

IOTA nerede temin edilir?

Günümüzde Türk coin borsalarının herhangi birinde bulunmayan IOTA’yı satın almak için sadece Binance üzerinden işlem yapabilirsiniz. Ancak Binance üzerinden IOTA almak için daha önce elinizde herhangi bir kripto para biriminin bulunması gerekmektedir. bu yüzden sizlerde IOTA almak için elinizi çabuk tutunuz. 3 gün içerisinde 3 katı kadar değeri artan bu para birimi resmi olarak kullanmaya başlayacak olan Dünya markası Bosch’un bugün yaptığı açıklama piyasalarda hacminin giderek artmasına neden olacak gibi duruyor.

Ancak IOTA’yı almak için Türk borsalarından alacağınız diğer para birimlerini Biance üzerine göndererek buradan IOTA alma şansını yakalayabilirsiniz.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden Pwc Dikkat Çekiyor

Son zamanlarda değeri giderek artan para birimleri arasında yer alan Bitcoin 7 Aralık itibariyle 16 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir