Home / Sosyal Medya / Instagram’da Video Görüntüleyenler Nasıl Öğrenilir?

Instagram’da Video Görüntüleyenler Nasıl Öğrenilir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından birisi haline geldi. Kullanıcılarına resim ve video paylaşma olanağı sunan sosyal medya platformu, maalesef kullanıcılara video yönünden bir güncelleme getiremedi. Bildiğiniz gibi herhangi bir kullanıcı tarafından paylaşılan videoda, videoların kim tarafından izlendiği görüntülenmiyor. Instagram, bu durumu şuanlık sayı verileri halinde kullanıcılara sunuyor ve izleyenleri göstermiyor. Peki Instagram’da video görüntüleyenleri nasıl öğrenebiliriz?

Instagram üzerinden paylaşılan videolarda, genellikle beğeni sayısı yerine görüntüleme sayısı yazıyor. Bir kullanıcının videoyu görmüş sayılması için de en az 3 saniye videoyu oynatması gerekiyor. Bu işlemden sonra kullanıcı videoyu izlemiş sayılıyor ve verilerde de artış görülüyor.

Videonun hemen alt kısmında yer alan görüntüleme sayısına tıkladığımızda, karşımıza yeni bir pencere açılacaktır. Açılan pencerede video görüntüleyenler kısmı, yine sayısal olarak karşımıza çıkacak, hemen alt kısmında da videoyu beğenenler yazacaktır. Günümüzde, videoyu görüntüleyenleri görmemiz için birçok uygulamanın bulunduğu iddia ediliyor. Fakat Instagram, henüz kullanıcılarına bu özelliği sunmadığı için, başka programların da bunu sunması kesinlikle mümkün değil. Bu nedenle farklı programlar indirmeniz, hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Tam aksine güvenlik açıklarınızı bulan bu tür programlar, hesabınızın başkaları tarafından ele geçirilmesini sağlayacak ve tüm kişisel bilgilerinizin açığa çıkmasına neden olacaktır.

Bu nedenle Instagram’ın henüz kullanıcılarına sunmadığı bu özelliği, başka programlarla bile kullanmak mümkün gözükmüyor.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir