Home / Sosyal Medya / Instagram’da Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?
Happiness of young Asian woman lying with blanket on bed in the morning. Winter day. Copy space. Vintage effect style pictures.

Instagram’da Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde herkesin sosyal medya konusunda gözdesi olan Instagram, milyarlarca kullanıcıyı barındırmaya devam ediyor. İnsanlarımızın günlük olarak ziyaret etmeden duramadıkları Instagram’da, kullanıcıların karıştırdığı bir durum söz konusu olmaya başladı. Bu sorun da, profilin hikayelerinin gizlenmesiyle alakalı. Instagram hikayelerini gizlemek isteyen kullanıcılar, doğal olarak hikayelerin istemedikleri insanlara görünmemesini istiyorlar. Fakat bu durumu bir türlü çözemeyen kullanıcılar, direk kullanıcıları da engelleyebiliyor. Buna hiç gerek olmadığını ve Instagram hikayesini gizlemenin çok basit olduğunu belirtelim.

Instagram Hikayelerinizi Gizleyin

Instagram hikayesini belirli kişilere gizlediğiniz zaman, o kişiler hariç diğer insanlar hikayelerinizi görebilir. Aynı zamanda kişiyi tamamen engellemekle, hikayeden engellemek çok farklı işlemlerdir.Hikayeden engellediğiniz kişi, yine sizin profilinizi ve paylaşımlarınızı görmeye devam edecektir.

Hikayenizi gizlemek için öncelikle profilinize giriş yapmalısınız. Daha sonra IOS telefonlarda çark şeklinde, Android telefonlarda ise üç nokta şeklinde olan sağ üst köşedeki kısma dokunuyoruz. Karşımıza gelen hesap ayarlarında, en altta yer alan ‘’Hikaye Ayarları’’ kısmına giriş yapıyoruz.Hikaye ayarları kısmına girdiğinizde karşınıza hikayeyi gizle seçeneği gelecektir. O sekmeye girerek, hikayenizi görmesini istemediğiniz kişilerin ismini seçin ve bitti seçeneğine dokunarak işlemi sonlandırın.

Yapacağınız işlemler sadece bundan ibaret. Aynı zamanda hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri, farklı şekilde engellemenin yolu da var. Paylaştığınız hikayeye baktığınız zaman, hikayenizi gören insanların listesi karşınıza çıkacaktır. Herhangi bir kişinin sağ üst kısmındaki üç noktaya dokunarak ‘’Hikayeyi Bu Kullanıcıdan Gizle’’ seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir