Home / Bilgi / Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram, günümüzde kullanılan en büyük sosyal medya araçlarından birisidir. Kimi zaman takipçiler tarafından sıkça kullanılsa da bazı kullanıcılar özel nedenlerden dolayı hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Aynı zamanda Instagram, günümüzde sadece bireysel kullanıcılar tarafından değil, e-ticaret sistemine sahip olan şirketler tarafından da kullanılıyor ve büyük kitlelere ürünler tanıtılıyor. Hem ticaret hem de bireysel amaçlı kullanan Instagram, bazen kullanıcılarının hesaplarını silebilmesine imkan vermiyor, çok karışık yollarla kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Peki Instagram hesabını tamamen kapatmak isteyen bir kullanıcı, hangi yolları izlemelidir?

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

  • Instagram hesabınızı kapatabilmek için bilgisayar tarayıcısını veya telefonunuzda bulan internet sağlayıcısını kullanarak, hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınıza uygulamadan giriş yapıp, sıradaki işlemleri denerseniz kapatma kısmını bulamazsınız. Bu yüzden hesaba tarayıcıdan giriş yapmalısınız.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sayfanın sağ alt kısmında bulunan kullanıcı adınıza tıklayarak ‘’Profili Düzenle’’ bölümüne girmelisiniz.
  • Önünüzde açılan sayfanın sağ alt kısmında ‘’Hesabımı Geçici Olarak Kapat’’ seçeneğini bularak tıklamalısınız.
  • Daha sonra karşınıza gelen ekrandan hesabınızı kapatma nedeninizi seçmelisiniz. Bu sırada Instagram, sizden yeniden şifre girmenizi isteyecektir. Şifrenizi tekrar girin ve adımlara devam edin.
  • Şifrenizi girip adımlara devam ettikten sonra, sayfanın en alt kısmında bulunan ‘’Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat’’ seçeneğine dokunmanız, hesabınızın kapanması için yeterli olacaktır.

Yukarıdaki adımları başarılı şekilde izledikten sonra, hesabınız artık tamamen kapatılacaktır.

Instagram Hesabınızı Kapatırken Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

  • Instagram hesabınız kapandıktan sonra, hesabınızın içerisinde bulunan tüm veriler geri dönüşü olmayacak şekilde silinecektir. Bu hususu göz önünde bulundurarak adımları gerçekleştirmelisiniz.
  • Hesabınızı sildikten sonra, sildiğiniz kullanıcı adıyla tekrardan hesap oluşturamazsınız.
  • Hesabınız, tamamen ortadan kaldırılır ve artık hesabı geri getirmek mümkün olmayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken hususları da göz önünde bulundurduktan sonra, kesin kararınızı verebilir, hesabınızı tamamen kapatabilirsiniz.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Lansman Nedir

Lansman Nedir Ve Neden Yapılır?

Lansman kelimesi Türkçe’ye Fransızca dilinden geçmiştir. Lansman sözcüğünün anlamı isetanıtma, tanıtım yada ortaya çıkarmaktır. Günümüz dünyasında lansman lafını daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir