Home / Tanıtım / İngiltere Konsolosluğu Hakkında Bilgiler

İngiltere Konsolosluğu Hakkında Bilgiler

İngiltere Konsolosluğu ile vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Alacağınız vizenin belirlenmesinde İngiltere’ye gidiş amacınız ve kalacağınız süre etkilidir. İngiltere vizesine 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl gibi süreler için başvurulmaktadır. Ülkede kalma hakkı en fazla 6 aydır. 6 ayın sonunda vize süresi dolar ve ülkeden çıkış yapılması gerekir. 2 yıl, 5 yıl gibi süreler ülkeye seyahat etme amacıyla alınmaktadır.  Aile üyelerini ziyaret, medikal tedavi, akademik çalışma, bilimsel araştırmaya katılma gibi durumlarda uzun dönem İngiltere vizesine başvuru yapılabilir.  İngiltere’ye düzenli seyahat edilmesi gereken durumlarda bunun mutlaka nedeni ile konsolosluğa belirtilmesi gerekir. İngiltere üzerinden aktarmalı olarak başka bir ülkeye gidecekseniz İngiltere transit vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu vize 24 saat kadar süren bir vizedir.

İngiltere vizesi başvurusu için toparlanması gereken evraklar başvurulacak vizenin türüne göre farklılık göstermektedir. İngiltere Konsolosluğu gerekli görmesi durumunda sizden ek evraklar talep edebilir. Hazırlanan evrakların bir kopyasının da sizde bulunması tavsiye edilir. Bu nedenle hazırladığınız tüm evrakların fotokopilerini çektirebilirsiniz. Bazı belgelerinizin İngilizce tercüme edilmesi istenebilir. Vize başvurusu için ilk olarak online randevu alınması gerekmektedir. Bu aşamada vize ücretinin de ödenmesi gerekir. Ödemeyi yaptıktan sonra mutlaka çıktısının alınması ve başvuru belgeleri arasına eklenmesi gerekir. Başvuru sürecinde kullanılacak banka hesabının mutlaka güncel olması istenir. Kişinin mesleki durumunu belirten, görevli olduğunu kanıtlayan bir belge de istenir. Bunun dışında İngiltere seyahat rezervasyonlarında seyahat planını destekleyen belgeler istenir. Ulaşım ve konaklama, gidiş-dönüş biletleri gibi bilgiler de İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilebilir.

İngiltere vizesine yapılan başvurular genellikle 15 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Vize başvurusunun reddedilmesi halinde başvuru ücretiniz geri ödenmemektedir. Bu nedenle başvuru sürecinde titiz davranmak gerekir. İngiltere vizesi almak istediğinizde başvuru sürecinizi kolaylaştırmak adına profesyonel rehberlerden yardım alabilirsiniz. Rehberler size başvurabileceğiniz seçenekleri sunarlar. Arasından size en uygun olanı seçebilir, başvuru sürecinizi hızlandırabilirsiniz. İngiltere’ye gitmek kadar sonrasında nerede kalacağınız da önemlidir. Gittiğinizde zorluk yaşamamak için kalacağınız yeri önceden belirlemenizde fayda vardır. Rehberiniz size bu konuda yardım ederek, uyum sürecinizi kısaltabilir.

Kaynak: http://ingiltereogrencivizesi.com

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Çalışan Annelerin Zinde Kalması için Kibarlı Panax

Ev hanımlarının ne kadar yorucu ve koşuşturmalı bir temposu olduğunu hemen hemen herkes bilir. Bunların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir