Home / Tanıtım / Ev Arkadaşı Arayanlar Ne Yapmalıdır?

Ev Arkadaşı Arayanlar Ne Yapmalıdır?

Yalnızlık herkesin kaldırabileceği bir şey değildir. Yalnız olmayı seçenler için pek güzel görünse de seçme şansı olmadan yalnız kalanlar için çok ağır olabilir. Özellikle gençliğin hovarda yılları üniversite yıllarında bu yalnızlık baş edilemez olabilir. İşte bunun için birçok insan bir ev arkadaşı bularak ev arkadaşıyla yaşar. Peki ev arkadaşı arayanlar ne yapmalıdır?

Hem maddi durumların harcamaların hem de manevi duyguların paylaşılmasını sağlayan ev arkadaşlığı sayesinde birçok insan hem rahat eder hem de iyi dostluklar kurar. Yiyeceği yemeğin paylaşılması, aynı tuvaletin aynı duşun kullanılması iki insanın
Fakat unutulmamalıdır ki ev arkadaşlığı demek, sadece aynı evi paylaşmak değil, birlikte zaman geçirmek de demek. Bundan ötürü karakterinizi uymadığı, düşüncelerinden rahatsızlık duyduğunuz bir insanla uzun süre aynı ortamı paylaşmak zor olabilir. Ev arkadaşlığında asıl kıstas mükemmel uyumu yakalamak değil basit konularda çelişmemek iki taraf açısından da olumlu olanaklar sağlayacaktır. Ekstra olarak ortak aktiviteler yapmaktan keyif almak, birlikte vakit geçirirken sıkılmayacak bir ev arkadaşına sahip olmak, yaşanılan evi benimsemek mutlu bir ev hayatı geçirmek açısından çok önemlidir.

Aynı evde yaşamak, ortak alanları da birlikte kullanmak demek. Bilindiği gibi bazı insanlar düzene ve temizliğe çok önem verirken bazıları da bu konuyu çok fazla dert etmeyebiliyor. Eğer dağınık bir insansanız ev arkadaşınızın çok düzenli biri olması aranızda sorun çıkarabilir. Aynı şekilde siz çok düzenli ve temizken ev arkadaşınızın ortak kullandığınız alanları kirletmesi ve dağıtması sizin olumsuz etkilenmenize yol açacaktır. Bu nedenle ev arkadaşınızı seçmeden önce düzen konusunda sizinle aynı düşünceleri paylaşan biri olmasına önem verin.

Aynı evi paylaşmak demek hem kirayı hem de faturaları ortak ödemek demek. Birlikte yaşadığınız arkadaşınızın maddi durumunda sıkıntılar olması, ilerde bu konuda sorun yaşayabileceğinizin işareti olabilir. Arkadaşınız kira ve fatura ödeme konusunda sıkıntı yaşadığı zaman yaşadığınız evden çıkarılmamak için bu masrafları siz üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumun başınıza gelmesini istemiyorsanız ev arkadaşı olmayı düşündüğünüz insanla bu konuları önceden konuşmaktan çekinmeyin.
Kendinize göre bir ev arkadaşı bulabileceğiniz birçok site yardımıyla siz de rahatlıkla iyi bir ev arkadaşlığı kurabilirsiniz.

Site adresi: https://evde.org

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Sporcular için Panax Çok Önemli!

Uzman doktorların da önerdiği gibi hayatın içinde sürekli olarak spor yapmak gerekiyor. Günlük standart bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir