Home / Tanıtım / CV Hazırlamak İsteyenlere Tavsiyeler

CV Hazırlamak İsteyenlere Tavsiyeler

İngilizce açılımı Curriculum Vitae olan, iş hayatında özgeçmiş olarak kullanılan CV kişinin daha önceki iş tecrübelerini, yetkinliklerini, sertifikalarını ve ilerde yapabileceklerini sergilediği bir dökümandır. Bu döküman iş hayatına atılmada çok önemli bir rol oynamaktadır. Yeni eleman arayan şirketler ilk olarak cv üzerinden eleme yaparak giderler, daha sonra mülakata çağırırlar. Bu nedenle cv hazırlarken son derece titiz davranmalı ve etkileyici bir cv hazırlamalısınız. Bu yazımızda nasıl cv hazırlayabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Cv hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri abartıya kaçmamak olmalıdır. Anlatmak istediklerinizi sade bir şekilde anlatmanız yeterlidir. Öte yandan mümkünse göz yormayan, minimalist bir tasarım kullanılmalıdır. Bunların yanında cv’ye eklenecek fotoğraf cv’nin kalitesini arttıracaktır. Bu nedenle fotoğrafınızı eklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Eskiden cv hazırlamak için bir Word dosyası oluşturup özgeçmiş bilgilerini eklemek yeterliydi fakat günümüzde bu kadar basit tasarımlar çok amatörce gözükebiliyor, bu nedenle daha gösterişli ama bir o kadar da sade tasarımlar oluşturarak şirketlerin dikkatini çekmelisiniz. Cv hazırlamak için internetteki birçok cv hazırlama sitesini kullanarak hazır şablonlar sayesinde çok kısa sürede kendi cv’nizi hazırlayabilirsiniz. Bunun için aşağıda tavsiye edeceğimiz siteyi ziyaret etmeniz ve bilgi almanız yeterlidir.

Tavsiye Site: http://www.cvler-hazirla.com/

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Sporcular için Panax Çok Önemli!

Uzman doktorların da önerdiği gibi hayatın içinde sürekli olarak spor yapmak gerekiyor. Günlük standart bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir