Home / Kripto Para / Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden Pwc Dikkat Çekiyor

Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden Pwc Dikkat Çekiyor

Son zamanlarda değeri giderek artan para birimleri arasında yer alan Bitcoin 7 Aralık itibariyle 16 Bin Dolar bandını aşmış durumda. Son haftalarda yakaladığı çıkış ile dikkatleri üzerine çeken Bitcoin’e olan bu talep karşısında Dünya’nın dev firmaları da kayıtsız kalmıyor. Özelikle Dünya’nın en önemli danışmanlık firmalarının başında gelen Pwc firmasının artık müşterilerinden ödemelerini Bitcoin ile de alacak olması dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi.

Blockchain teknolojisi kullanacaklar

Bitcoin ödemesi kabul etmek için Blockhain teknolojisi kullanmaya başladığını bildiren Dünya’nın en önemli danışmanlık şirketinin bu hamlesinden sonra bakalım başka hangi firmalar Bitcoin ödemesi kabul edecek?

Şirketin 2014 yılından beri yakından takip ettiği Bitcoin borsasına oldukça hakim olması ve ödemelerini artık Bitcoin ile kabul edecek olmasından sonra bu para biriminin değerinin her geçen gün giderek artması bekleniyor. Uzun zamandır yayınladığı raporda da yer alan bilgilerden yola çıkarak bu para biriminin kısa süre içerisinde daha da değerlenmesi beklenmektedir. Ülkemizde de son zamanların en çok konuşulan konuları başında gelen Bitcoin borsasına hakim olan bazı firmaların ödemeleri kabul etmeye başladığını açıklamak istiyoruz. Özellikle de yazılım konusunda hakim olan birçok firmanın Bitcoin ödemesi kabul etmesi ülkemizde de yavaş yavaş bu para birimin geçerli olacağını bizlere göstermektedir. Yakın zamanda değerinin daha da artması beklenen Bitcoin’i kabul edecek olan firmaların sayısında ciddi bir artış beklenmektedir.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

IOTA nedir? IOTA nereden alınır?

Sanal para birimlerinin giderek yaygınlaştığı günümüzde IOTA’nın hızlı bir şekilde yükselmesi yatırımcıların bu para birimine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir