Home / Kripto Para / Bitcoin Bilgisayarı Toplama

Bitcoin Bilgisayarı Toplama

Günümüzde Bitcoin madenciliği yaparak Bitcoin kazanmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Ancak Bitcoin madenciliği yaparak Bitcoin kazanmanın her geçen gün zorlaştığı günümüzde sizlere Bitcoin bilgisayarları hakkında merak ettiğiniz detayları açıklamak istiyoruz. Merak ettiğiniz Bitcoin bilgisayarının tüm özelliklerini buradan sizlere belirtelim.

Bitcoin Bilgisayarında bulunması gereken özellikler

Piyasalarda bulunan Bitcoin bilgisayarlarının ortalama fiyatları 20 Bin TL ile 30 Bin TL arasında değişkenlik göstermektedir. Sizlerde bu Bitcoin bilgisayarlarını satın alarak aylık olarak 500 Dolar civarında Bitcoin madenciliğinden gelir elde edebilirsiniz. Sanal para birimlerinden olan Bitcoin ve Etherum çıkartma konusunda sizlere yardımcı olacak olan bu bilgisayarı alarak kısa süre içerisinde madencilik yapmaya başlayabilirsiniz.

Piyasalarda bulunan Bitcoin bilgisayarında kullanmanız önerilen ekran kartlarının teknik detaylarını buradan açıklayalım. 8 GB R 580 30-31 mH/s Ekran kart sayısı olan bilgisayar ve Bitcoin 8 GB GTX1070 30-31 kart sayılarına sahip olan bilgisayarlar madencilik konusunda şu an için yeterli sayılmaktadır.

Bu ekran kartına sahip olan Bitcoin bilgisayarları ile yapacağınız madencilikte aylık olarak 400 Dolar ile 500 Dolar arasında Bitcoin kazanma fırsatını bulabilirsiniz. Ancak bu rakamların değişkenlik gösterebileceğini belirtmek istiyoruz. Aynı zamanda makinenin kendini amorti etmesi için ortalama olarak 10 ay süre Bitcoin madenciliği yapmanız gerekmektedir.

Bitcoin madenciliği yaptığınız bu bilgisayarın aylık olarak harcayacağı elektrik faturasının ise 70-80 Dolar civarında olacağını da ayrıca belirtmek istiyoruz. Yani ortalama olarak 300 – 400 TL arasında aylık elektrik faturası ödemek zorunda kalacaksınız. Her geçen gün Bitcoin madenciliğinin giderek zorlaşması, artan maliyetleri Bitcoin madenciliğinin bitme noktasına geldiğini bizlere göstermektedir. Ancak yinede bu işi yapmak için ciddi anlamda sermaye ortaya koymanız gerekmektedir.

Şu an için 4 GB ekran kartı modelleri ile Bitcoin madenciliği yapmak isteyenlerin sorun yaşadığının altını çizmek istiyoruz. Bunun için şu an için 8 GB’lık olan Bitcoin bilgisayarlarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

IOTA nedir? IOTA nereden alınır?

Sanal para birimlerinin giderek yaygınlaştığı günümüzde IOTA’nın hızlı bir şekilde yükselmesi yatırımcıların bu para birimine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir