Home / Bilgi / Berbere İstediğimiz Saç Modelini Nasıl Anlatırız?

Berbere İstediğimiz Saç Modelini Nasıl Anlatırız?

Saçlar, kadınlarımızın ahengini ortaya çıkaran en güzel bakım yapılacak bölgelerden birisidir. Türlü renk seçenekleriyle ve modelleriyle bayanların vazgeçilmez modelleri yaptırabileceği saçlar, bazen berber kısmında problem yaşayabiliyor. Farklı bir kesim isteyen bayanlarımız, birden fazla seçeneklerde kararsız kalabilir. Karar verildiği zamanlarda dabu kararı berbere anlatmak büyük sıkıntı olabiliyor. Peki berberimize istediğimiz saç modelini en kolay nasıl anlatabiliriz?

Klasik Küt Model

Saçınızı, berberinize klasik küt model olarak kestirmek istiyorsanız, bunu kolay bir şekilde anlatabilirsiniz.Hem bakımı kolay olan hem de yaşamı kolaylaştıran küt modelini berberinize:‘’Düz klasik küt model istiyorum. Küt model ortadan ayırma olacak ve uzunluğu çenemde kalacak. Ayrıca saçım toplamayı gerektirmesin ve ensem de açık durmasın’’ şekilde anlatırsanız, saç kesiminiz istediğiniz gibi olacaktır. Ayrıca bu modeli, ensenin tam açık modelini de yaptırabilirsiniz.

Punk Model

Punk model yaptırabilmeniz için, küt gibi kısa saçlara sahip olmalısınız. Ayrıca bunun için de berberinizin güvenilir markalardan birisi olan, hacim veren bir spreye ihtiyacı olacaktır. Saçlarınızın hangi bölgesinde hareketlilik istiyorsanız, hacim veren spreyi de ilk önce o saçların köküne sıktıracaksınız. Daha sonra berberinize, köklerden yavaşça uca kadar sıkmasını isteyeceksiniz. Bu kısımdan sonra saçlarınızda gözle fark edilen bir hareketlenme olacak ve punk modele sahip olacaksınız.

Kase Kesim Kısa Saç

Kase saç modeli, diğer modellere göre gerçekten de ilgi çekici ve farklı durabiliyor diyebiliriz. Siz de kase kesim kısa saç modeline sahip olabilmek için, ilk olarak berberinize alt kısımları kısaltmasını ve daha sonra da üst kısımların kulağınızı üstünde kalacağını söylemelisiniz. Ayrıca son olarak saçınızın alnınızı kapacağını ve kat kat olmayacağını da belirtmelisiniz. Bu ifadelerden sonra kase kesim kısa saç modeline sahip olacaksınız.

Asimetrik Katlar Modeli

Asimetrik katlar modeline sahip olmak için kesimi yapacak olan berberinize, ‘’Saçlarımın hacim kazanmasını istiyorum. Bunun olması için de kısım kısım olarak aşağıdan yukarıya asimetrik veya yatay küçük kesimler yapmanızı istiyorum.’’ İfadesini kullanırsanız, hacim kazanan ve dolgun görünen bir saça sahip olabilirsiniz.

Öğrenci Model

Son zamanlarda bayanlarımızın tercih ettiği kısa saçları sıkça görmeye başladık. Kimi zaman rahatlama amaçlı kimi zaman da yüzlerinin belirgin olması amacıyla kısa saç kestiren bayanlarımızın bu kesim ismi öğrenci model olarak biliniyor. Ayrıca öğrenci modele sahip olmak için de berberinize, saçınızı 3 numara yapmasını isteyebilirsiniz. 3 numara da size uzun geldiyse 2 veya 1 ifadelerini kullanarak daha da kısaltabilirsiniz.

Aslan Yelesi Model

Aslan yelesi model, son zamanlarda da büyük bir gelişme göstermiş durumda. Aslan yelesi modeli için berberinize şu tarifi yapabilirsiniz: ‘’Kulaklarımın ve ensemin tamamen kapalı durmasını istiyorum. Alnım da isteğe bağlı olarak kapanacak ve açılacak. Saçlarımı dik bir şekilde, tutam tutam iki parmağınızın arasına alarak keseceksiniz. En son olarak da saç uçlarına profesyonelce bir makas atacaksınız.’’

Dalgalı Fön Model

Dalgalı fön model saç modelini yaptırmak istiyorsanız berberinize hem hareketli hem düzenli hem de güzel hacimli bir saç istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Alageyik Hakkında Detaylı Bilgi

Alageyik Hakkında Detaylı Bilgi

İlk olarak isminden de anlaşılacağı gibi alageyiğin geyikgiller familyasına ait olduğunu söyleyeyim. Fakat alageyikler göçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir