Home / Bilgi / Arılı kovan desteklemesi

Arılı kovan desteklemesi

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın son yıllarda hayvancılık sektörüne verdiği hibe destek kredileri giderek artmaya devam ediyor. 2017 yılı içerisinde arılı kovan desteklemesinde verdiği destek ile arıcılık sektörünün gelişmesine katkı yapan bakanlığın Arı Kovan destekleme şartlarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Arılı Kovan Desteklemesi Başvuru süreci

  • Arıcılık ile uğraşan üreticilerin mutlaka il veya illerinde bulunan müdürlüklere giderek bizzat başvuru da bulunması gerekmektedir. Bunun için arılığınızın bulunduğu il ve ilçe müdürlüklerine başvuru yapmanız gerekmektedir.
  • Yapmış olduğunuz başvurudan sonra yerinde inceleme yapacak ekipler bildirdiğiniz arılı kovanların sayısını tespit edecektir.
  • Kovanlarınızda bulunan gezginci arıların tespit işlemleri yine aynı şekilde il ve ilçe müdürlükleri tarafından bizzat yapılacaktır.
  • AKS üzerinden yani Arıcılık Kovan Sayısı üzerinden üretime dair bütün veriler AKS’ye girilecektir. Sistem üzerinde yer alan bilgilerin doğruluğu mutlak şartla olmak zorundadır.
  • AKS üzerinden yapılan veriler icmal olarak dosya şeklinde çıkartılmaktadır. Çıkartılan bu verilerden kesinleşen verilerin Genel Müdürlüğe gönderilmesi işlemi ile devam etmektedir.
  • Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yapmış olduğu bu ödemeler kısa süre içerisinde üreticilerin hesaplarına doğrudan aktarılmaktadır.
  • Bakanlığın Arılı Kovan desteklemesinde verdiği kovan başı destek oranı ise 10 TL olarak belirlenmektedir.

Yukarıda yazılı olan şartların yerine getirilmesinden hemen sonra sizlerde Arılı Kovan desteğinden faydalanma şansını yakalamış olacaksınız.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Alageyik Hakkında Detaylı Bilgi

Alageyik Hakkında Detaylı Bilgi

İlk olarak isminden de anlaşılacağı gibi alageyiğin geyikgiller familyasına ait olduğunu söyleyeyim. Fakat alageyikler göçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir