Home / Bilgi / AliExpress’den Cep Telefonu Alınır Mı?

AliExpress’den Cep Telefonu Alınır Mı?

Yurtdışı firmalarından olan ve ülkemizde de birçok insan tarafından tercih edilen AliExpress, ucuzluğuyla tüm insanların dikkatini çekebiliyor diyebiliriz. Kargo süreleri uzun olsa bile alacağı ürünün fiyatına bakan insanlar, ürünün ne zaman ulaşacağı konusunu problem etmeden siparişi verebiliyor. Fakat süregelen problemlerden birisi de gümrük durumudur.

Teknolojik ürünler gümrük alanına takılırken, diğer portatif ürünler rahatça geçebiliyor. Bunun tek sebebi de almış olduğunuz tedarikçinin fiyatı yüksek göstermesidir. Ülkemizde bir hayli pahalı olan cep telefonları da anlık olarak AliExpress bünyesinde rahatlıkla satılıyor ve çoğu telefon modeli de tedarikçilerde bulunuyor. Peki AliExpress üzerinden telefon alınır mı, alınırsa hangi yöntemlere başvurulmalıdır?

AliExpress firmasından cep telefonu almadan önce, kesinlikle tedarikçileri iyi seçmeliyiz. Çünkü bazı tedarikçiler, sizin çekindiğiniz gümrük olayını tamamen aşarak istedikleri gibi ürün satışı yapabiliyorlar. Cep telefonu konusunda da tedarikçi önerisi istiyorsanız,SummerTechnology ve SunshineTechnology adındaki tedarikçilere bakmanızı öneririz. Güncel olarak telefon satışı yapan bu tedarikçiler, kolay ve akıl dolu bir yöntem kullanarak gümrükte takılma durumunu tamamen ortadan kaldırmışlar. Peki bu firmalar, bu işi nasıl yapabiliyor?

İsmini verdiğimiz tedarikçiler, sizin istediğiniz telefonları sizlere parça parça ulaştırıyor. Bu sayede kargoların üzerine telefon parçası yazan tedarikçiler, ücreti de düşük gösterince gümrüğe takılma gibi durumlarla karşı karşıya kalmıyor. Hem kendi satışını akılcı bir yöntemle yapan tedarikçiler, hem de satın alan kişileri zan altında bırakmıyor.

Fakat bu yöntemle de telefon gümrüğe takılmayacak diye bir durum söz konusu olamaz. Binde bir olsa bile, sipariş ettiğiniz ürünün gümrüğe takılma durumu olabiliyor. Bu konuda da biraz şansa ihtiyacınız olacak diyebiliriz.

Ayrıca AliExpress bünyesinde, sadece belli başlı telefon modellerini bularak sipariş verebilirsiniz. Bunun dışında adı duyulmayan telefon modelleri, hiçbir tedarikçide yer almıyor.

Hakkında bilgilimon

bilgilimon yöneticisi olarak okuyuculara faydalı içerikler üretebilmek amacıyla çalışan bir yazar.

Check Also

Alageyik Hakkında Detaylı Bilgi

Alageyik Hakkında Detaylı Bilgi

İlk olarak isminden de anlaşılacağı gibi alageyiğin geyikgiller familyasına ait olduğunu söyleyeyim. Fakat alageyikler göçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir